Jak powinna wyglądać wizytówka? Co jest najważniejsze, o jakich szczegółach należy pamiętać?


Wizytówka powinna podsumowywać bardziej niż tysiąc słów. Powinna być efektywna, trafiać do odbiorcy od razu. Jeżeli chcemy, aby była naszym sprzymierzeńcem musimy pamiętać o paru ważnych kwestiach.


Najistotniejsze, by zapadała w pamięć, tak więc powinniśmy zatroszczyć się o elementy, jakie staną się tak bardzo charakterystyczne oraz oryginalne, że z pewnością wyróżnią cię z tłumu. Jednocześnie, nie powinna być tylko efektowna, równie znacznie powinna zachęcać do kontaktu. To oznacza, że przejrzysty design jest podstawą. Jak się odróżniać to przede wszystkim jakością. Powinno się pamiętać, że ten niewielki kawałek papieru ukazuje ciebie jako fachowca w danym zakresie. Wizytówka powinna więc zaprezentować twój talent. Jak to osiągnąć? Po prostu, jak jesteś projektantem graficznym zadbaj o szczegóły graficzne, copywriterem - pomyśl o ciekawej grze słownej i tym podobne. Zajrzyj też na stronę Netprint.

wizytówka
Author: SunnyView Dental
Source: http://www.flickr.com
Wizytówka (projekty wizytówek) powinna wyglądać na drogą, dzięki temu twój wizerunek będzie bardziej profesjonalny. Zadbaj o profesjonalizm, gdyż format wizytówki 9 na 5, to naprawdę niezbyt wiele, powinieneś więc zatroszczyć się o to, by pojawiły się na niej konieczne informacje. Każda, nawet najpiękniejsza wizytówka powinna prezentować najważniejsze informacje. Wizytówka (wizytówka firma budowlana) mówi odbiorcy, kim jesteś, na co może liczyć. Jednocześnie niezbędna jest wyraźna i czytelna czcionka, żeby nasza propozycja błyskawicznie nie była odrzucona. Najbardziej korzystnie zastosować na wizytówce max. dwa odmienne fonty.


Pamiętać należy o spójnym layoucie, znaczy to, iż powinniśmy wyeksponować najbardziej wazne elementy. Pamiętajmy o tym koniecznie, a wtedy nasza wizytówka jest w stanie zdziałać cuda. Mówi się, iż pierwsze ważenie jest najważniejsze, jak kogoś poznajemy. Tak samo jest z naszą wizytówką, to bardzo ważny krok, pierwszy kontakt z konkretną osobą, która wyrabia sobie zdanie na nasz temat. Nie musimy jednocześnie tracić sporą ilość pieniędzy na zakup wizytówek, gdyż istnieją rewelacyjne narzędzia, dzięki jakim można stworzyć własną wizytówkę. To kreator wizytówek, program, dzięki jakiemu można samodzielnie zaprojektować ten niezbędny kawałek papieru.

Tags: informacje, design, wizerunek, kontakt