Jak powinna prezentować się nowoczesna strona internetowa? Co jest ważne? O czym pamiętać?


Żyjemy w epoce cyfrowej, co oznacza, iż stale powinniśmy działać tak, żeby zaprojektowane przez nas aplikacje spełniały najbardziej zaawansowane współcześnie wymogi. Co interesujące jednak, nie tylko o to chodzi, bo jest inna kwestia, o której powinniśmy pamiętać. To tak zwany czynnik ludzki, czyli jak tworzymy coś, szczególnie konieczną obecnie stronę www, to obowiązkowo należy pamiętać o używaniu tego rodzaju działań, jakie zwiększą użyteczność konkretnej strony www.

sklep internetowy
Author: Murat Ertürk
Source: http://www.flickr.com
Strony internetowe to aktualnie coś zwyczajnego, ciężko sobie wyobrazić, iż pewien podmiot takiej nie posiada - więcej na stronie www. Są czymś więcej niż wizytówką, gdyż tworzą wizerunek danego podmiotu, określają przekaz i potwierdzają naszą komunikację. Znaczy to, iż wybrane na stronie grafiki, teksty i technologiczne zastosowania mają wpływ, jak odbieramy dany sklep lub instytucje. Szczególnie jest to ważne, jeśli chodzi o sklepy internetowe. Są konkretnie tworzone przez ludzi dla ludzi, tak więc powinny charakteryzować się najlepszym wskaźnikiem użyteczności. Użyteczność powoduje, iż strona jest bardziej prosta w nawigacji, dzięki temu można łatwo wykonywać inne czynności, w sklepie www dotyczy to najbardziej ważnej aktywności, czyli kupna produktów. Jak więc projektujemy stronę www koniecznie musimy mieć to na uwadze. Nie tworzy się strony, aby ładnie wyglądała, choć oczywiście jest to istotne, najlepsze strony www są proste w obsłudze, to sprawia, że klient, który zrobił u nas zakupy, za pewien czas znów powróci. Na tym więc powinniśmy się skupiać, jak będziemy tworzyć swój sklep w internecie.zakupy online
Author: Jorge Franganillo
Source: http://www.flickr.com
Najpewniej jednak zlecimy to specjalistycznej firmie. Najczęściej można być pewni, że fachowcy wiedzą o co w tym chodzi i tak przygotują stronę internetową, by faktycznie była ona najlepsza, ale zawsze warto to sprawdzać. Najlepiej trochę o tym poczytać i analizować, które rozwiązania na stronie oferuje wynajęta przez nas firma. Może chcą przedobrzyć, lecz może skutkować to gorszymi wynikami. Dobrze więc to kontrolować, a jeszcze lepiej jak przed wybraniem tego typu firmy sprawdzić jej portfolio. To na pewno pozwoli nam określić, jakie projekty były robione i czy rzeczywiście są one godne uwagi.

Może Cię zainteresować: komu zlecić pozycjonowanie strony www?

Tags: obsługa, wizerunek, firma, użyteczność