Jak poradzić sobie z potopem danych a także dokumentów w firmie?


We współczesnej gospodarce jednym z najbardziej cennych towarów jest informacja. Mówi się nawet że ten kto ma informacje ma władzę. W pewnym sensie jest to zgodne z rzeczywistością. Jednakże sama informacja nie wystarczy. Możemy sobie wyobrazić że jakaś instytucja posiada niezliczoną ilość informacji, jednak na nieszczęście jest ona zarejestrowana w starożytnym języku, jakiego nikt nie umie odszyfrować. Nawet gdyby wiadomości w owym zbiorze były najcenniejsze na świecie nic nam to nie da, bo nie możemy ich przeczytać oraz zinterpretować.


Wykres
Author: Przemek Zawadzki
Source: http://www.flickr.com
Jednym słowem, najistotniejszą jest interpretacja, a nie sama wiadomość. Oczywiście dzisiaj w większości wypadków nie ma kłopotu z odczytaniem informacji i jej analizą. Tymczasem coraz większym problemem jest liczba informacji jaka do nas trafia.

Mnóstwo ludzi poszukuje interesujących danych na ten temat problem. Trafnym pomysłem będzie wejść na nasz serwis (https://szukasz-pracy.pl/oferty-pracy/). Naprawdę warto! Zobaczysz, że nie pożałujesz!

Proces analizy staje się tym samym coraz to trudniejszy, a przez to droższy.

Istnieje jednakże rada na rzeczony problem - automatyzacja procesu rozróżniania dokumentów - dzięki temu rozwiązaniu odpowiednie wiadomości dotrą prędzej do odbiorców. Ażeby było to możliwe należy wyposażyć naszą firmę w tzw. elektroniczny system wymiany i zarządzania informacją. Można rozważyć zakup produktów firmy Kofax, lidera w projektowaniu systemów przetwarzania danych. Oprogramowanie Kofax Transformation Modules porządkuje komputerowo takie dowody jak faktury a także inne papierowe dokumenty przetwarzane są na ergonomiczną elektroniczną formę (sprawdź więcej na stronie).

Laptop i rachunki
Program Kofax Transformation Modules za pomocą skanera rozpoznaje a także segreguje zmieszane dokumenty, wydobywa z formularzy lekarskich przykładowo druczków L4 potrzebne informacje w taki sposób, iż przygotowanie dokumentacji płacowo-kadrowej staje się znacznie prostsze, dzięki czemu tańsze. Kolejnym działem gdzie wydaje się celowe użycie aplikacji Kofax Transformation Modules jest dział zamówień, automatyzacja przetwarzania dokumentów zakupowych. Zastosowanie tychże rozwiązań to nie jedynie namacalne oszczędności finansowe ale także zyski dla przyrody dzięki ograniczeniu wytwórczości papierowych pism. Komputerowy obieg pism jest też zdecydowanie wygodniejszy od klasycznego jak też bardziej odporny na uszkodzenie.Tags: dokumenty, informacje, firmy, analiza, dane