Jak nie dać się nabić w butelkę przez wyrachowanych fachowców od urządzeń gospodarstwa domowego?


Zepsuty sprzęt może całkowicie popsuć nastrój i wprowadzić nerwową atmosferę w najmniej oczekiwanej sytuacji. Dopóki wszystko funkcjonuje bez zarzutów większość osób nie zawraca sobie głowy właściwą konserwację i możliwość dokupienia części zamiennych. Jednak jeśli stanie się najgorsze, zamiast natychmiast wzywać serwis, warto spróbować naprawić to samodzielnie, o ile nie zagraża to życiu.
Najbardziej nerwowe są momenty, kiedy sprzęt jest po gwarancji i trzeba szukać punktu napraw. Łatwo wtedy przestać myśleć racjonalnie i dać się oszukać. Zanim zgłosicie się do fachowca, czy zamówicie nowy sprzęt, zerknijcie na strony internetowe i fora tematyczne, ponieważ są one źródłem informacji. Członkowie grup dyskusyjnych wymieniają się swoimi umiejętnościami i wzajemnie sobie doradzają. Dużą część często spotykanych awarii moglibyście usunąć sami. Musicie tylko dokupić uszkodzoną część. Jest mnóstwo stron oraz sklepów stacjonarnych i internetowych, które mają na sprzedaż najczęściej poszukiwane części zamienne, poczynając od części do krajalnic i blenderów aż po filtry, akumulatorki i wiele innych - north.pl/czesci-agd/czesci-do-krajalnic,g49484.html. Doświadczeni sprzedawcy często doradzają i dają praktyczne instrukcje. Warto posłuchać ich wskazówek, ponieważ pozwoli to wam zaoszczędzić aż kilkaset złotych.
pralka
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com
Od zawsze panuje przekonanie, że urządzenia gospodarstwa domowego w których przestanie działać część odpowiedzialna za elektronikę są do wyrzucenia albo koszt naprawy przewyższa wartość urządzenia. Jeśli wezwiecie fachowca w przypadku zepsutej pralki, jest duże prawdopodobieństwo, że oznajmi, że zepsuty jest programator, a programator Whirlpool jest nie do wymiany. Zapytajcie w takiej sytuacji o model i osobiście zweryfikujcie jego dostępność w internecie lub hurtowni specjalistycznej. Dodatkowo będziecie mogli zaznajomić się z cenami i ocenić koszt wymiany - dużo więcej przeczytasz pod tym adresem. Brak znajomości cen jest niezwykle często wykorzystywana przez nieuczciwych serwisantów. Jeśli już zdecydujecie się powierzyć im zakup i naprawę uszkodzonej części, zapytajcie o paragon a także o gwarancję.


Bądźcie uważni i nie dajcie się wykiwać przez nieuczciwych serwisantów, którzy z premedytacja wykorzystają waszą naiwność, bo są świadomi, że gdy coś psuje się w najgorszym momencie, jesteście gotowi zapłacić każdą cenę, żeby sprawnie pozbyć się problemu. Podzwońcie także po kilkunastu punktach napraw, aby porównać ceny.

Tags: krajalnice, Urządzenia, programator