Jak może się rozwijać rynek smartfonów, z jakich powodów te urządzenia są tak popularne.


Jeszcze przed dwudziestu laty nikt nie mógł przypuszczać, jak będzie się rozwijał rynek telefonów. Panowały wówczas wielkie, mało poręczne aparaty, które nie dość że były bardzo drogie, to poza dzwonieniem niedużo więcej mogły zaoferować. Rozwój technologii przyczyniał się do coraz większej miniaturyzacji sprzętu, jednak dopiero patent firmy Apple spowodował, że rynek komórek wygląda dzisiaj tak jak wygląda. Jedną rzecz trzeba zauważyć, szef tej firmy był wizjonerem, i wiedział jak te wizje wcielić w życie.


application
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com
Jeden ze swoich pomysłów wykorzystał w całkowicie nowym urządzeniu, jakie zamiast klawiatury miał zupełnie inne rozwiązanie, to znaczy ekran dotykowy. Cały sprzęt składał się właśnie z ekranu, tylnej obudowy i układów elektronicznych wewnątrz. Świat na początku sceptycznie podchodził do tego wynalazku, ale wszystko bardzo szybko ocenili konsumenci. Urządzenia z ekranem dotykowym stały się symbolem luksusu, więc zainteresowanie nimi zaczęło rosnąć w szybkim tempie.

Niewiele czasu później pozostałe firmy dostrzegły możliwości, jakie miały w sobie smartfony, bo tak właśnie nazwano te urządzenia, i świat został wręcz zalany takim sprzętem. Dzisiaj rynek smartfonów bardzo dynamicznie się rozwija, w zasadzie telefony klawiszowe już dawno utraciły swoje znaczenie. A same smartfony są obecnie mocnymi komputerami, o możliwościach i parametrach sporo przewyższających komputery sprzed kilku lat. Obecnie na rynku funkcjonują dwa rodzaje smartfonów, czyli sprzęt opierający się o system operacyjny Apple i Android.


Smartphone
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Chce je gonić Windows ze swoim okienkowym systemem, ale póki co znacznie pozostaje w tyle. Popularność tych urządzeń wzięła się również z tego, że dają one ogromne możliwości rozrywki a ostatnio nawet i pracy. Powstające obecnie aplikacje na smartfony to bardzo rozbudowane programy, przez co mogą cieszyć i graczy i osoby chcące pracować na tym sprzęcie. Patrząc na dynamikę rozwoju rynku smartfonów spodziewać się można, że za kilka lat telefony klawiszowe to będzie zabytek.

Tags: Windows, telefony, rynek, Urządzenia