Jak dobrze przygotować osobiście wizytówki do wydruku


Wizytówki są niezbędne przedsiębiorcom. Służą nie tylko do wymiany kontaktów podczas imprez branżowych, ale z dobrym skutkiem można je załączać m.in. do przesyłek. Jeżeli wizytówka jest prawidłowo zaprojektowana, spełni swoją rolę informacyjną, uzupełniając ją dodatkowo o rolę reklamową. O czym nie wolno zapominać, oddając wizytówki do druku?
Wizytówki
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Dobrze zrobiona wizytówka ma przyciągać wzrok, być zapamiętywana, dostarczać podstawowe informacje na temat osoby albo przedsiębiorstwa i nie budzić wątpliwości przy identyfikacji z konkretną marką. Chcąc pozyskać doskonałej jakości, dobrze spełniające swoje zadania, wizytówki, można zdecydować się na jedną z dwóch opcji: stworzyć projekt osobiście, lub zlecić jego przygotowanie grafikowi. To drugie rozwiązanie będzie oczywiście dużo droższe, w aktualnej rzeczywistości, gdy każdy poszukuje oszczędności, gdzie tylko to możliwe, rozsądniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze specjalistycznego oprogramowania. Kreator wizytówek to narzędzie, udostępniane przez coraz większą część drukarni. Dzięki niemu łatwo, szybko i wygodnie wykreujesz dokładnie taką wizytówkę, jaką pragniesz mieć.

Przygotowanie każdej wizytówki należy rozpocząć od wyboru logo. Jeżeli jeszcze nie dysponujemy znakiem firmowym, z drukiem wizytówek powinniśmy poczekać. Bardzo istotne zagadnienia przy projektowaniu wizytówek to ogólna estetyka – klasyczna lub nowatorska – i barwy, rozlokowanie poszczególnych fragmentów, wybór informacji, które zostaną zawarte na wizytówce, wybranie czcionki, wybór rozmiaru (powszechnie stosowane formaty wizytówek (masz więcej pytań?) to 9 na 5 cm) oraz orientacji (powszechnie stosowana jest pozioma, jednak wizytówki drukowane w pionie z roku na rok są chętniej wybierane), jak również gramatury i rodzaju papieru. Decyzji jest sporo. Najważniejsze jest prawidłowe rozplanowanie wszystkich części, tak, by uzyskać spójną, czytelną i oryginalną kompozycję. Więcej tu: netprint.pl/wizytowki (netprint.pl/wizytowki)
Wizytownik, wizytówki
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Odpowiedni kreator wizytówek umożliwi przygotowanie wielu różnych opcji i wybranie tej najlepszej. Kreatory posiadają do dyspozycji użytkowników wiele wzorów, elementów oraz czcionek, wśród których z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Korzystając z programu do projektowania wizytówek, nie musimy się stresować, czy wybieramy prawidłowy tryb kolorystyczny, rozdzielczość i pozostałe kwestie, kluczowe z punktu widzenia drukarni.

Tags: wizytówki, kreator, narzędzie