Jak często wykonywać ocenę pracowników?


Teraz pozyskanie wykwalifikowanego pracownika bywa bardzo ważnym składnikiem funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Kiedy jednak znajdziemy już taką osobę, która doskonale odnajdzie się na konkretnym stanowisku, musimy również zadbać o nieustanny rozwój jej kwalifikacji. Dokonuje się tego najczęściej przy pomocy przeróżnego rodzaju szkoleń, najpierw jednak trzeba wiedzieć, w jakim zakresie rozwój osób pracujących w naszej firmie nie przebiega tak jakbyśmy tego chcieli.


Biznesmen
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Ważne jest więc rozpatrzenie dokonań pracowników oraz przeanalizowanie tego co nadal trzeba ulepszyć. W tym celu, najczęściej wykonuje się okresowe oceny pracowników przedsiębiorstwa, które mają wykazać wszystkie szwankujące elementy w obowiązkach ludzi zatrudnionych na konkretnym stanowisku. Teraz są one wykonywane przez większość firm w naszym państwie i dają bardzo dobre efekty.

Dużo osób, kiedy słyszy hasło ocena okresowa pracownika wyobraża sobie działania, których celem jest znalezienie najgorszego pracownika (Rozglądasz się za ciekawą pracą? Rzuć okiem na propozycje: praca warszawa od zaraz workservice) w przedsiębiorstwie i dokonanie redukcji wśród personelu. Ze względu na takie patrzenie na te sprawy, ocena pracownicza niejednokrotnie rodzi lęk w gronie osób pracujących w określonym przedsiębiorstwie. Nie powinno tak jednak być, bo takiego rodzaju analizy mają tylko przedstawić w jaki sposób następuje rozwój kwalifikacji pracownika na danym stanowisku. Jeżeli wyniki nie będą zadowalające, kolejnym krokiem przełożonych musi być poprawa możliwości, dzięki którym takiego typu rozwój ma nastąpić, a nie dokonywanie zwolnień. W związku z tym, ocena pracownicza powinna być postrzegana przez pracowników jako sposobność do pokazania swym szefom, niedoskonałości w funkcjonowaniu określonych sekcji firmy.

Ocena okresowa pracownika ma miejsce zwykle raz na pół roku albo na rok, a zasady stosowane podczas oceny zależą w głównej mierze od stanowiska, na którym pracuje oceniana osoba - jeśli potrzebujesz sprawdzonego pracownika skorzystaj z usług outsourcingu, które są dostępne pod tym linkiem: GrupaPCG - leasing pracowniczy.

Kliknij ten odnośnik i zobacz więcej apd bardziej precyzyjnych informacji dotyczących prezentowanego tu tematu. Z pewnością jest on bardzo atrakcyjny.

Istnieje parę najistotniejszych metod dokonywania takiego rodzaju ocen.


Dwie spośród nich obejmują ocenianie konkretnego pracownika przez ludzi z którymi ma kontakt na co dzień. W przykładzie metody nazywanej 360 stopni, oceniają nie jedynie pozostali pracownicy i przełożeni lecz również wybrani klienci, a także pracownik swoich przełożonych. Natomiast ocena 180 stopni, wyklucza tą drugą część dokonywania oceny, w związku z czym rozwój pracownika w danych kategoriach jest analizowany przez innych pracowników oraz przełożonych.

Tags: rozwój, efekty, szkolenia, PRacownik, klienci, ocena okresowa