Ile wynosi podatek od najmu mieszkania oraz kto musi go uregulować?


Wynajem mieszkania zdoła być wyborną formą profitu, wobec tego znacznie ludzi posiadających wolne mieszkanie własnościowe decyduje się na jego wynajem. Ceny za wynajem mieszkania są rozliczne, jednakże posiadacze mogą zarobić od 1000 złotych w górę w zależności od typu, okazałości albo wyglądu mieszkania. Jednak musimy pamiętać o tym, że od wszelkiego odbieranego przez nas przychodu powinno się odprowadzić podatek, też od przychodów uzyskiwanych z najmu mieszkania.

wejdź i sprawdź
Author: Simon Cunningham
Source: http://www.flickr.com
Osoba, jaka wynajmuje mieszkanie zdoła zdecydować się na jedną z dwóch odmian opodatkowania pieniędzy z wynajmu. Pierwszą z nich jest skala podatkowa - 18 bądź 23 procent, zaś drugą ryczałt od osiąganych zysków, który wynosi 8,5 procenta. Warto zastanowić się nad tym, która opcja jest dla właściciela w wyższym stopniu dochodowa - przejdź na zależy to od konkretnych pojedynczych przypadków oraz od tego jakie koszta płaci posiadacz a jakie lokatorzy.

Kiedy poszukujesz pewne dane, zerknij i sprawdź informację (http://adwokat-jurendt.pl/) - tu są jedynie ciekawe oferty. Kliknij, nie zawiedziesz się.

Jeżeli przykładowo za wynajem mieszkania podatki właściciel nie ponosi żadnych sumptów - wszystko płacone jest przez lokatorów, a sam posiadacz zarabia rocznie 24 tysiące za najem (po 2 tysiące co miesiąc) to w takiej sytuacji na pewno o wiele bardziej dochodowe będzie wybranie ryczałtu, jaki wyniesie 2040 złotych w trakcie roku (170 złotych w skali miesiąca), zaś nie podatku na zasadach ogólnych, ponieważ w tej sytuacji kwota ta będzie z pewnością o wiele wyższa i wyniesie 4320 złotych rocznie (360 złotych miesięcznie).


Mieszkanie
Author: Ben Heinrich
Source: http://www.flickr.com
Jak więc widać najem mieszkania może być rzeczą nieco skomplikowaną. Rozliczenie się z przyjmowanych dochodów jest sprawą niezbędną i bezsprzecznie nie wolno tego pominąć, bowiem nie zgłoszenie dochodów od wynajmowania mieszkania może spowodować poważne sankcje karne w wysokości grzywny.

Niemniej jeżeli jako posiadacz nie chcesz być na wynajmie mieszkania (zobacz www.partnerzy.pl/skup-mieszkan) stratny musisz niezmiernie dobrze zastanowić się nad tym, jaka forma opodatkowania będzie dla Ciebie najmocniej korzystna.

Tags: cena, właściciel, lokatorzy, ryczałt