Filologia - czy jest to kierunek przyszłości, czy jest zapotrzebowanie na profesję tłumacza?


Każdy z nas z pewnością pamięta, kiedy w okresie liceum musiał podjąć jedną z najcięższych decyzji w dorosłym życiu - co z dalszą edukacją? Kończymy ją i idziemy do pracy? A może rozpoczynamy studia uniwersyteckie? Jeśli tak, to który fakultet wybrać. Rynek pracy jest bezwzględny, najwięcej ofert znajdą dla siebie specjaliści kierunków technicznych, które przypadły do gustu tylko garstce osób. Jednak jest nadzieja również dla pozostałych - studia filologiczne.

finanse
Author: 401(K) 2012
Source: http://www.flickr.com
Jeśli nauka języka obcego, nie sprawia ci dużych problemów, jest to przedmiot idealny dla ciebie. Bowiem nie tylko zyskasz niezwykle praktyczną cechę - biegłe posługiwanie się innym językiem niż ojczysty - ale również będziesz miał pewny fach. Zwłaszcza jeżeli wybierzesz specjalizację translatorską. Znajdziesz wtedy szereg propozycji pracy, proponujących tłumaczenia finansowe, notarialne, translacje umów i sporo różnych: zobacz ofertę na W licznych sektorach będą kluczowe twoje usługi, gdyż gospodarka coraz bardziej się rozwija, co wymaga kontaktu z kręgami osób mówiącymi w innym języku. Możesz również skończyć specjalizację nauczycielską, jeżeli chcesz dzielić się swoją mądrością z innymi. Jeśli chodzi o sprecyzowanie filologii, mamy wiele opcji. Język angielski jest najintensywniej eksploatowany w sektorze europejskiej finansjery, lecz jest także najmodniejszy, dlatego też będziesz miał znaczną konkurencję na rynku zatrudnienia. Masz szansę wybrać coś bardziej niszowego, jak rosyjski, francuski a może nawet japoński? Na polskim rynku przez ostanie kilkanaście lat powstało wiele korporacji z lokatami z kraju kwitnącej wiśni, miałbyś szansę w jednej z nich znaleźć pracę, robić tłumaczenia finansowe z japońskiego na polski i odwrotnie.

Czy na tej stronie (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/oddymianie-grawitacyjne/wy%C5%82azy-dachowe/) znalazłeś wszystkie potrzebne treści? Jeśli masz brak, to namawiamy na następną. Kliknij w ten link i już.tłumaczenia finansowe
Author: American Advisors Group
Source: http://www.flickr.com
Co ambitniejsi studenci, podejmują się nauki dwóch kierunków, często zbliżonych - filologia angielska plus chińska, lub jakiekolwiek studia językowe połączone z ekonomią. To może nam bardzo ułatwić późniejsze odszukanie pracy. Jeżeli jesteś miłośnikiem literatury, możesz poszukać zatrudnienia w wydawnictwie i robić tłumaczenia najnowszych publikacji. Rynek pracy w Polsce jest niegościnnym miejscem dla młodych ludzi. Aby znaleźć dobrą pracę, z wysoką pensją i odpowiednim zapleczem medycznym, należy znać języki obce. Powstaje coraz to więcej firm z zagranicznym kapitałem, które doceniają pracowitość naszych rodaków, tworzą kolejne miejsca pracy. Znając język obcy, masz szansę sporządzać dla nich tłumaczenia finansowe.

Tags: nauka, praca, języki, filologia