Efektywna reklama zewnętrzna i jej typy


Reklama outdoorowa to inaczej reklama zewnętrzna, jest to współcześnie jedna z najpopularniejszych postaci reklamy marketingowej, jaka entuzjastycznie stosowana jest zarówno poprzez malutkie firmy jak i ogromne przedsiębiorstwa. Reklama zewnętrzna jest lokowana na ulicy, w środkach komunikacji miejskiej lub w innych odwiedzanych przez ludzi miejscach.

bilboard reklamowy
Author: Marcel Ekkel
Source: http://www.flickr.com
Jej głównym celem nie jest przekazanie jak największej liczby informacji, jak to jest w wypadku reklam telewizyjnych bądź radiowych, ale zwrócenie uwagi na konkretny towar w taki sposób, żeby był on szybko i bezproblemowo zapamiętywany.

Jeżeli chcesz, aby tego typu artykuły pozostały Ci w pamięci na dłuższy czas, sprawdź witrynę, do której link jest tutaj. Znajdziesz w tamtym miejscu bardzo analogiczne informacje.

Nade wszystko chodzi więc o to, żeby dany artykuł zakorzenił się w umyśle potencjalnego Kontrahenta i był przez niego kojarzony. Żeby reklama aoutdoorowa cechowała się efektywnością musi więc zawierać sporo obrazów plastycznych i minimalną ilość słów. Ważne jest także miejsce jej zlokalizowania, najlepiej zastosować reklamę zewnętrzną tam, gdzie nieraz jest masa osób, przykładowo w pobliżu galerii handlowej, przy autostradzie, w autobusach czy też tramwajach itd.Modeli reklamy zewnętrznej jest niesłychanie dużo. Mogą to być billboardy sosnowiec - , ekrany ledowe oraz telebimy, do reklamy zewnętrznej zalicza się również plakaty, reklamy, które są umieszczane na powierzchniach nieruchomości, nowoczesną odmianą reklamy zewnętrznej jest także oklejanie środków komunikacji miejskiej (tramwaje, autobusy, pociągi i tak dalej.) konkretnymi komunikatami.

Niezwykle atrakcyjną formą reklamy outdoorowej jest również city lighty, inaczej „światło uliczne”. Jest to przeważnie mała podświetlana tablica, którą umieszcza się w kluczowych i zazwyczaj odwiedzanych miejscach w mieście, takich jak deptak, rynek, galerie handlowe, przystanki oraz wiele innych. Pośród form i rodzajów reklam zewnętrznych znajdują się również reklamy wyświetlane w bankomatach, które pojawiają się na ekranie powitalnym. Jest to wspaniała forma reklamy, jaka nierzadko zapada nam w pamięć, gdyż dokonując jakiejś transakcji w bankomacie zazwyczaj nie odrywamy wzroku od ekranu, dzięki czemu zdołamy łatwiej zapamiętać daną reklamę.

Tags: ekrany, reklamy, telebimy