Długi proces sądowy i postępowanie komornicze a może szybka sprzedaż wierzytelności? Które rozwiązanie jest bardziej korzystne?


Jeżeli pożyczyliśmy komuś środki finansowe, to często pojawia się tak zwany „paradoks pożyczającego”. To nam jest niezręcznie prosić o zwrot należności. W wypadku, gdy kwota nie jest wielka, nie posiadamy problemu. Jeżeli zdecydowaliśmy się na pożyczkę wielkich pieniędzy, a osoba, jaka je wzięła nie kwapi się z ich oddaniem, wówczas mamy spore kłopoty. Co począć w takiej sytuacji? Jak odzyskać kwotę?

kredyt
Author: Simon Cunningham
Source: http://www.flickr.com
Polskie sądy działają powoli. W przypadku skierowania sprawy do sądu, musimy liczyć się z tym, że środki odzyskamy po kilku latach. Oprócz tego tak długi czas jest sprzyjający dla naszego dłużnika. Może on zataić posiadany majątek. Dom nagle może stać się własnością syna, samochód narzeczonej, a dobrze działająca firma może zostać przepisana na szwagra. Jeżeli zależy nam na czasie, powinniśmy pomyśleć o sprzedaży wierzytelności. W efekcie szybciej uzyskamy płynność finansową. Sprzedaż wierzytelności sprawia, iż unikniemy wielu nieprzyjemnych sytuacji (gdzie są oferty dot. sprzedaży wierzytelności nieściągalnych). Dodatkowo, pamiętajmy o tym, iż sprzedaż wierzytelności wiąże się z wizytą w skarbówce]. Tam będziemy musieli upewnić się, w jaki sposób rozliczyć zakończoną właśnie transakcję. Zwróćmy dokładnie uwagę na wszystkie aspekty i podejmijmy mądrą decyzję.

Dlaczego nie powinniśmy pożyczać pieniędzy rodzinie? Przede wszystkim tam, gdzie zaczynają się interesy, tam kończą się sentymenty. Ile razy musieliśmy wręcz prosić o zwrot należności, a wierzyciel wcale się ku temu nie spieszył? Nawet, jeśli jesteśmy kogoś na 100% pewni, nigdy nie wiemy, jak ta osoba zachowa się po pożyczce.

Wedle Ciebie publikowany materiał jest niesłychanie ciekawy? Jeśli tak, to kliknij również na pomocne teksty (http://radca-pr.pl/oferta/prawo-gospodarcze-handlowe-i-krs/), które mają równie atrakcyjne zagadnienia.

Możemy komuś ufać, jednak powinniśmy zachować zdrowy rozsądek. Nie pozbawiajmy się ostatnich środków, bo nigdy możemy ich nie odzyskać. I wówczas nie będziemy mieli ani pieniędzy ani przyjaciela. Brzmi nieprawdopodobnie? Niestety, takie sytuacje mają miejsce niezwykle często.kredyt hipoteczny
Author: nickname
Source: nickname
Jeśli nie stać nas na opłacenie adwokata, kosztów sądowych i innych wydatków, wtedy musimy zdecydować się sprzedaż wierzytelności. Pamiętajmy jednak o tym, że firmy windykacyjne nie kupują wszystkich wierzytelności. One również muszą dobrze prosperować, zatem najpierw ich pracownicy sprawdzają szczególnie dokładnie, czy uda im się odzyskać należność. Jeśli stwierdzą, że nie, wówczas sprzedaż wierzytelności nie dojdzie do sfinalizowania. Cynicy twierdzą, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu i to tylko wtedy, kiedy stoimy obok, gdyż zawsze można nas wyciąć.

Jeżeli znajdujące się w tym miejscu materiały są dla Ciebie absorbujące, kliknij tutaj, ponieważ w danym serwisie również znajdziesz coś ciekawego!

Mają wiele racji, ponieważ nie da się poznać nikogo na 100 procent. W przyjaźni skupiajmy się raczej na wymianie doświadczeń, rozmowach oraz odnajdywaniu siebie samych. Sprawy pieniężne zostawmy bankom. W efekcie unikniemy wielu nieprzyjemnych rozczarowań oraz nie będziemy musieli się zajmować windykacją długów bądź sprzedażą wierzytelności.

Tags: Auto, Urząd Skarbowy, dług, należność