Drony w natarciu - obecnie jest to dostępne dla każdego


Bezzałogowe statki jeszcze kilka lat temu były technologią zarezerwowaną jedynie dla wojska. I chociaż do dziś najsporzej dronów trafia właśnie do wojska, ich popularność i ilość przeznaczeń wśród cywilów wzrasta niezmiernie prędko. Szybciej, aniżeli się spodziewano. Według szacunków cywilny rynek dronów wart jest paręset milionów dolarów. Ta wartość będzie szybko wzrastać, choć eksperci podzieleni są w diagnozie tempa wzrostu - możemy odnaleźć prognozy, jakie zakładają, że w ciągu dziesięciolecia rynek dronów wzrośnie nawet do poziomu parędziesięciu miliardów dolarów.

dron
Author: Ryan Dickey
Source: http://www.flickr.com
Tyczy się to jedynie przeznaczeń cywilnych, natomiast do tego dodać musimy także prężnie rosnący rynek bezzałogowych statków wojskowych. Rodzi się zapytanie: skąd taka popularność tych przyrządów? Do czego rzeczywiście mogą przydać nam się latające drony? Bezzałogowce konieczne są chociażby tam, gdzie aktualnie używamy śmigłowców, przy czym są od nich zdecydowanie tańsze. Mało tego ceny tych urządzeń, razem z ich prężnie rosnącą popularnością będą maleć, co dodatkowo powiększy ich biznesową atrakcyjność. Dronem o wiele łatwiej kierować, jest zwinny, zaś w powietrzu może utrzymać się nawet przez kilkanaście godzin.

Stwarza to co niemiara możliwych przeznaczeń dla dronów – zarówno w opartym o ich użytkowanie w usługach lub sektorze bezpieczeństwa. Jednym z najpopularniejszych obszarów, w których używa się dronów, jest fotografowanie terenów oraz wydarzeń z powietrza. Coraz bardziej modne staje się utrwalanie z lotu ptaka przykładowo ślubów, dlatego fraza: sklep z dronami jest bardzo często wyszukiwaną aktualnie frazą. Instalowane na bezzałogowcach kamery mogą uwiecznić ceremonię w dużej rozdzielczości, ukazując ją z całkowicie innej perspektywy aniżeli w przypadku tradycyjnej fotografii lub filmowania.Modele takie jak Dron Inspire 1 (zobacz: http://www.dronlandia.pl/DJI-Inspire-1) mogą dźwignąć się na wysokość nawet kilkuset metrów, dzięki temu możliwym jest uchwycenie dużych obszarów oraz skupienie raczej na ogóle, aniżeli na detalach. Łatwo wyobrazić sobie, że możność zainstalowania na dronie aparatu czy kamery otwiera wiele przeróżnych drzwi – nie jedynie do stworzenia pamiątki z uroczystości. Skoro drony mogą stanowić oko na tak rozległy teren i z łatwością docierać w trudno osiągalne miejsca, to oznacza również, że mogą być dobrym wsparciem dla chronienia obiektów.

Tags: kamery, fotografowanie, drony