Dobre wyposażenie magazynu wpływa na efektywność pracy


Wyposażenie magazynów jest bardzo ważne, ponieważ odpowiednie ustawienie poszczególnych regałów, pozwala na łatwy i szybki dostęp do wszystkich produktów, jak również gwarantuje pracownikom odpowiednie bezpieczeństwo i komfort pracy. Do zaopatrzenia magazynów także zalicza się rozmaite maszyny, które ułatwiają ułożenie produktów o większej masie, czy całych palet.


Serwis wózków widłowych - japanlift.pl
Source: japanlift.pl
Najistotniejsze jest jednak to, żeby regały zostały dostosowane odpowiednio do charakterystyki magazynu, czyli żeby wykonywały swe zadanie w zależności od typu i masy towaru, który się tam znajduje.

Obecnie można pozyskać i zamontować regały półkowe (konkurencyjna strona: profesjonalne regały do magazynów w ofercie jakie posiadają różne rozmiary, lecz również i odległości między poszczególnymi półkami. Ma to na celu pozwolić nanosić korekty pod wybrany towar, żeby bez jakiegokolwiek problemu zmieścił go na danej półce. Oczywiście są one produkowane z metalu, jaki jest niezwykle wytrzymały na obciążenia, dzięki czemu nie pojawia się zagrożenie, że pod naciskiem zostaną one zdeformowane. Jak wiadomo każdy z nich jest dokładnie opisany i dzięki temu jest możliwość dowiedzieć się jaka jest dopuszczalna masa, którą jest możliwość na takim regale zamieścić.

Coraz więcej pojawia się tzw. regałów paletowych, a więc takich, na których można ułożyć palety z towarem o rozmaitej wielkości. Są one wykonywane w taki sposób, aby każda paleta bez problemu mogła się pomieścić w regale i aby był łatwy dostęp do takiej palety, czyli żeby wózkiem widłowym albo inną maszyną można było bez trudu wyciągnąć takiego rodzaju paletę. Są one zbudowane w ten sposób, że palety nie są układane jak na pułkach, ale mają one konstrukcję, która umożliwia wkładać palety w dany regał, a wsparte są one wspornikami, które wykonane są w ten sposób, aby wózek widłowy mógł paletę bez problemu wyjąć albo włożyć.

Oczywiście jest również bardzo dużo różnych regałów wysokiego składowania. Jest to dobre rozwiązanie dla magazynów, jakie są dosyć wysokie i dzięki wykorzystaniu takich regałów można zdecydowanie wykorzystać ich pojemność. Na wysokich segmentach regału przeważnie zamieszcza się artykuły, które nie są sprzedawane w bardzo dużych ilościach i też z dużym natężeniem. Pozwala to więc tak naprawdę raz na jakiś czas zdecydować się na zdjęcie, czy również wniesie towaru na wysoki segment regału. Do tego typu regałów należy również posiadać profesjonalne wózki widłowe, których zasięg jest bardzo wysoki, aby dzięki temu mieć możliwość sięgnąć na najwyższe segmenty.

Tags: półki, regały, magazyny, towar, palety, składowanie, segmenty