Dobra pralka nie musi być droga


Od dawna na rynku sprzętu AGD toczą się swoiste zawody. Oczywiście stawką będzie największa popularność danego producenta i związana z tym dynamika sprzedaży. Kłopot jest w tym, że przeciętny użytkownik nie ma pojęcia, jakie spośród stosowanych funkcji rzeczywiście mają jakieś znaczenie na jakość prania, które na koniec wyjmuje z wnętrza pralki.


Pralki Samsung z technologią Eco Bubble
Author: Samsung
Source: Samsung
Z takich też powodów próba porównania kilku topowych modeli największych producentów, aby prościej można było podejmować decyzję o zakupie. Na wstępie przedstawiona zostanie pralka IWE 61251 B. Stosunkowo tania pralka producenta z Włoch od wielu lat widocznego na polskim rynku. Łatwe, intuicyjne programowanie, czytelny, duży wyświetlacz, manualne i elektroniczne ustawienia trybu działania. Duża pojemność i niewielkie wymiary uczyniły tę pralkę funkcjonalnym urządzenie w rodzinie, gdzie pranie robi się dość często i dla wielu osób. Posiada podstawowe funkcje, przykładowo program ułatwiający prasowanie, program który pozwoli uprać obuwie oraz do odzieży sportowej i jeansu.

Kolejna stanie do zawodów pralka Samsung WF 0500 NXWG (taniej tutaj). Trochę podobna do poprzedniczki, chociaż nieco skromniejsza jeśli chodzi o możliwość wirowania, jedynie 1000 obrotów, oraz odrobinę mniejsza, standardowy pięciokilogramowy ładunek. Ale Samsung od niedawna staje się głównym rekordzistą sprzedawanych pralek, tak więc możemy liczyć na ciągły dostęp do części i dużą sieć serwisową. Trzecia z kolei to pralka Samsung Eco Bubble WF1802WFVS. Producent ten sam, ale model z kolejnej półki cenowej. Tak więc dopłacając około 50% więcej, można mieć do dyspozycji płytszą pralkę mieszczącą aż 8kg prania, ze znacznie większymi możliwościami programowania. Ten model pralki ma rzecz jasna pełny zestaw programów podstawowych, ale także parę specjalnych, takich jak pranie odzieży jeansowej. Do tego pralka wyposażona jest w ceramiczną grzałkę oraz stalowy bęben z unikalną technologią ecobubble, pozwalającą na pranie w niskich temperaturach. Ostatnia do porównania jest pralka Whirlpool AWSE7200. Tak samo jak poprzedniczka, pozwala na wypranie dużej ilości wsadu na raz, mając przy tym tylko 44cm głębokości. Duży bęben, elegancka stylistyka oraz dobrze przemyślane programy także ją czynią interesującą opcją na zakup.

Tags: Samsung, AGD, technologia, pralki, Urządzenia