Do kogo udać się po pomoc prawną na terenie Niemiec?


Zburzenie muru dzielącego Berlin prawie ćwierć wieku temu to były narodziny pięknego okresu w historii Niemiec, Polski i kontynentu. Koniec komunizmu w krajach europejskich zauważalnie wzmocnił procesy współpracy. Połączone NRD i RFN, niepodległa Polska i ćwierć setki innych krajów należy do Unii Europejskiej, największego na świecie związku gospodarczego, społecznego i państwowego.
Prawo
Author: controlarms
Source: www.flickr.com
Unia likwiduje bariery dla przepływu ludzi, finansów i towarów. Od lat trwa wielki ruch handlowy i ludzi między krajem nad Wisłą a RFN. Wzrasta obrót towarowy i liczba inwestycji międzynarodowych. Sporo ludzi wyjeżdża do pracy w Niemczech. Ta sytuacja sprawia, że niezbędni są specjaliści w porządku prawnym obu krajów, którzy będą świadczyli usługi obywatelom i firmom. Rzecz jasna nasze MSZ, jak każdy porządny kraj, oferuje obywatelom wsparcie konsularne na terenie innych krajów. Konsul faktycznie może udzielić wsparcia jedynie w ograniczonym zakresie. Gdy w grę wchodzi np. prawo handlowe albo prawo podatkowe, konieczny będzie adwokat w Niemczech.
Porady prawne
Source: prawo.legeo.pl
Zapotrzebowanie na specjalistów od porządków prawnych obu krajów przyczyniło się do tego, że na rynku pojawiło się mnóstwo ofert doradztwa. Kancelarie adwokackie trudnią się obsługą biznesu i zwykłych ludzi, którzy wyjechali do Niemiec do pracy. To często niezbędna pomoc dla obywatela Polski, który nie orientuje się w niemieckim kodeksie pracy i nie wie jak czerpać korzyści z obowiązujących praw i świadczeń. Obok legislacji państwowej, obowiązuje jeszcze prawo unijne. Wiedza na temat ich przepisów to podstawa, jaką musi legitymować się każdy adwokat balduin-pfnuer.deNiemcy to największa gospodarka w UE i trzecia na świecie. Najlepszy partner handlowy Polski od dawna mocno inwestuje w naszym kraju, czerpiąc korzyść ze owocnie rozwijającej się współpracy trans granicznej.


Jeżeli dotąd język i zawiłość porządku prawnego niemieckiego okazywały się dla twojej firmy zbyt wielkim utrudnieniem, obecnie ten problem zniknął. Warto zatrudnić fachową pomoc ze strony kompetentnych adwokatów Balduin Team, którzy znają język polski.

Tags: praca, prawo