Dlaczego opłaca się troszczyć się o detale w kontaktach z klientami?


Każdą firmę, bez względu na to, w jakiej branży działa, z pewnością łączy chociażby jedno: ludzie. Mimo tak wielkiego postępu technicznego póki co nie da się wymyślić przedsiębiorstwa bez ludzi. Z tego powodu jesteśmy, głównie jako szefowie, ciągle skazani, w pewien sposób na kontaktowanie się z pracownikami. Opłaca się dbać o te relacje, bo to istny skarb oraz czysty zysk: doceniony pracownik pracuje efektywniej, a jeżeli jest zadowolony, przyjazna atmosfera w firmie udziela się wszystkim.
dyplomy-statuetki-szklane-obrazek
Source: pixabay.com
Praca z ludźmi to czasem ciężkie zadanie: każdy z nas jest indywiduum, różnimy się, mamy inne charaktery i tym podobne. Jednakże szczególnie w dziale kadr wykształciły pewne zasady, które dotykają postępowania z pracownikami, tak, by czuli się oni docenieni: zalicza się między innymi rozdawane z okazji wszelkiego typu jubileuszów firmowych dyplomy, przyznawane zasłużonym osobom eleganckie statuetki szklane czy też zaproszenia biznesowe – szczególnie to jest istotnym elementem tworzenia jak najlepszych relacji z pracownikami (zobacz opinie o pracodawcach) - . Dlaczego? Warto zauważyć, iż osoby spoza firmy, które są zaproszone na wszelkiego rodzaju wydarzenia organizowane w pracy, zawsze dostają luksusowe zaproszenia biznesowe – bo tak wypada, bo tak jest dostojniej, żeby się poczuli docenieni i tym podobne. A jak o imprezie informowani się zwykli pracownicy? Zazwyczaj dostają oni zwykłego maila, w którym, z uwagi na sprawy organizacyjne, prosi się ich także o potwierdzenie swojej obecności. O ile bardziej elegancko mogłoby być, gdyby otrzymali oni takież same prestiżowe zaproszenia biznesowe - .
Warto inwestować w dobre relacje z pracownikami, dbać o nie nie jedynie poprzez zapewnianie im wszystkiego, co jest wymagane w przepisach BHP, ale także mieć na uwadze ich dobre samopoczucie. Same dyplomy (pełna analiza) i statuetki szklane, o jakich napisano powyżej nie są wystarczające: bardzo często są one wykonywane z kiepskich tworzyw, szybko się niszczących, nieestetycznych, tandetnych. Dlatego trzeba nawiązać współpracę z rzetelną firmą, jaka specjalizuje w dostarczaniu takiego rodzaju produktów, tak, by były one eleganckie a także trwałe.

Tags: uroczystości, praca, relacje, jubileusze