Czym będą się różnić domowe toalety od tych w różnego rodzaju obiektach jeśli będzie chodzić o rodzaj wyposażenia.


Toalety w najróżniejszych sklepach, biurach czy urzędach będą trochę inaczej projektowane niż te w domach. Oczywiście mają one wszystko, co potrzeba, to znaczy umywalki oraz muszle klozetowe|muszle klozetowe oraz umywalki, lecz podobieństwa będą się na tym kończyć.


toaleta publiczna
Author: shrinkin'violet
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze takie ubikacje są znacznie większe, wynika to głównie z tego, że będą przeznaczone dla znacznie większej ilości osób, niż kilka osób w domu. W przypadku dużych centrów handlowych ubikacji może być nawet ponad dziesięć, a i tak niekiedy będzie w nich naprawdę tłoczno. Kolejną różnicą jest wyraźne rozdzielenie pomieszczenia z ubikacjami od części, w której będzie się myć. Jeśli chodzi o tę pierwszą część poszczególne ubikacje rozlokowane są w niezależnych boksach, które się zamyka od wewnątrz. Na szczęście obecnie nie ma problemów z papierem toaletowym, więc z reguły można wejść do środka bez większego sprawdzania. Niekiedy mają także przykręcone na drzwiach nieduże zawieszki, jakie bardzo się przydają zimową porą lub do odwieszenia torebki, a niekiedy spotkać nawet można dedykowane wieszaki na kaski.
Natomiast jeżeli chodzi o część drugą, to tu wyposażenie toalet także złożone będzie z kilku specyficznych elementów - http://www.impeco.pl/ (http://www.impeco.pl/). Oczywiście najważniejsze tutaj będą umywalki, zależnie od rozmiaru ubikacji i miejsca również może ich być parę.


Bardzo często wyposażone są one w automatyczne załączanie wody, lub chociaż w mechanizmy które odcinają jej dopływ po jakimś czasie. Nad umywalkami umieszczane są lustra, w sumie ten element wyposażenia występuje we wszystkich łazienkach bez względu na lokalizację. Za to w łazienkach na terenie obiektów zupełnie inaczej rozwiązano sprawę wycierania rąk po myciu. Zamiast klasycznych ręczników stosuje się przeważnie dwa rozwiązania. Pierwszym z nich są normalne ręczniki z papieru, albo zwyczajnie powieszone w pojemniku, z możliwością urwania dowolnej długości, lub też wykorzystujące podajnik ręczników, jaki dozuje po jednym listku, warto zobaczyć: najlepsze podajniki ręczników (najlepsze podajniki ręczników). Drugie rozwiązanie, to najróżniejsze suszarki, które za pomocą ogrzanego strumienia powietrza mogą przez parę sekund dokładnie osuszyć ręce.

Tags: Suszarka, umywalka, ubikacja