Czy wszystkim recenzjom zamieszczanym w sieci należy wierzyć?


Dzisiaj różne opinie w bardzo dużym stopniu uzależnione są od treści, jakie docierają do nas dzięki internetowi. Niejednokrotnie okazuje się, że zanim wybierzemy się do teatru czy nawet na zakupy, czytamy wcześniej bardzo szczegółowo różnorakie opinie czy recenzje w internecie związane z danymi produktami czy usługami. Czy jednak zawsze są one rzetelne? I czy warto jest się nimi sugerować?
Program internetowy
Author: Syed Ikhwan
Source: http://www.flickr.com
Bardzo często zamieszczane w sieci komentarze lub recenzje nie wywodzą się w rzeczywistości od kompetentnych osób lub też ludzi, którzy wcześniej mieli okazję przetestować produkt albo usługę, ale są generowane przez duże agencje reklamowe. Ich celem jest delikatnie reklamować produkty dla swoich klientów. Niemało osób sądzi wręcz, że sieć poza kilkoma wyjątkami, raczej nie jest wiarygodnym źródłem informacji. Pośród natłoku wiadomości bardzo często trudno nam samym sprawdzić, czy dana recenzja naprawdę pochodzi z wiarygodnego źródła, czy też może jest wyłącznie opracowana przez fachowców do tzw. ePR-u, których rolą jest podświadome przekonanie nas do pewnych produktów. Jak się okazuje, niejednokrotnie dobre komentarze, opinie i recenzje są przygotowane przez ludzi, którzy otrzymują za to niemałe pieniądze od agencji marketingowych. Takie komentarze w większości są pochlebne, jednakże zazwyczaj całkowicie nieprawdziwe, jednak nie zawsze tak jest i nie należy wyciągać pohopnych wniosków - Forza Motorsport 3 – recenzja.

Strona internetowa
Author: Chris Dlugosz
Source: http://www.flickr.com
Internet jest niezawodnym miejscem do reklamowania się przez różnego typu marki. Daje bardzo dużo nowych możliwości skutecznego i podprogowego wpływania na opinie osób, jakie w ten sposób powinny stać się potencjalnymi klientami, na przykład recenzje Red Dead Redemption. A przecież to jest głównym celem wszystkich firm! Oprócz tego analizy pokazują, iż zdecydowanie bardziej ufamy różnego rodzaju opiniom na forach niż np. w banery reklamowe. Nie ma więc nic szczególnego w tym, iż marketerzy niezwykle chętnie sięgają po tego rodzaju możliwości.Jest to jedna z najlepszych form reklamy w internecie, a dodatkowo niezwykle opłacalna. Marketing prowadzony w sieci okazuje się zatem czymś normalnych. Niestety wymaga to od nas zdecydowanie większej świadomości, że nie we wszystko co znajduje się w sieci warto wierzyć. Jak w każdej innej sytuacji, tak i w tym przypadku należy zachować zdrowy rozsądek.

Tags: Internet, marki, Produkty, opinie