Czy cykliczne zmienianie ekspozycji w każdym sklepie za każdym razem będą skuteczne.


Gdy wchodzi się do ledwie co otworzonego sklepu z artykułami technicznymi, albo znany dobrze sklep otwiera się po większym remoncie, przeważnie przez pierwszy okres czasu człowiek nerwowo chodzi pomiędzy półkami, szukając stoisk z potrzebnymi mu produktami.

wyposażnie biur
Author: Tama Leaver
Source: http://www.flickr.com
Tam gdzie wcześniej były materiały biurowe, teraz czeka na zakup odzież robocza, a w rogu, w którym, gdzie powinny leżeć farby i lakiery, ktoś zdecydował się położyć artykuły papiernicze Gliwice (poznaj naszą ofertę). Stoisko z doniczkami zostało umieszczone gdzieś na końcu przy ścianie, a materiały stolarskie zajęły miejsce przeznaczone na sprzęt AGD. Można się zastanowić, skąd się biorą takie zmiany, skoro zdecydowana większość konsumentów i tak idzie do marketu budowlanego w ściśle określonym celu i najczęściej szybko przemierza wszystkie alejki w drodze do tej konkretnej. Pomysły w stylu że zaciekawi go coś w czasie przejścia po sklepie, będą powodować tylko zwiększoną frustrację i niepotrzebną stratę czasu. Zanim klient znajdzie to, za czym przybył do marketu i spodziewał się znaleźć w zapamiętanym wcześniej miejscu traci wrażliwość na jakiekolwiek bodźce mające zachęcić do kupna kolejnych artykułów.

Zupełnie inaczej się przedstawia market z artykułami spożywczymi. Tu najróżniejsi specjaliści od merchandisingu i prezentacji produktu mają bardzo szerokie pole do popisu.

Naturalnie, że w sieci znajdziesz niebywałe treści.Na omawiany temat także przeczytasz ciekawe informacje – sprawdź to I przejdź do tekstu (http://www.waliduda.pl/zakres-uslug/prawo-medyczne)!

Slogany typu tworzenie potrzeb, zasada prawej dłoni czy reguły właściwego rozkładania towarów na półkach znane będą każdej osobie odpowiedzialnej za sprzedaż, począwszy od opiekunów marketowych stoisk, na właścicielu lokalnego sklepu kończąc.A przynajmniej powinny być znane. Jeśli dodać do tego zastosowanie aspektów psychologicznych albo bodźców sensorycznych w postaci zapachów, muzyki i oświetlenia, jasne jest że market spożywczy ma dużo większe możliwości manewru w kwestii niespodziewanych zmian w ekspozycji. W takiej branży nie tylko można, ale wręcz należy zmieniać i zaskakiwać, aby klient nie wpadł w rutynę codziennych zakupów i za każdym razem dokupił dodatkowo jakiś interesujący produkt, jaki właśnie tym razem zwrócił jego uwagę.

Tags: zakupy, Produkty, sklep, klient, towary