Czy rynek Chin jest dalej atrakcyjny


Jeszcze kilka lat wstecz mogliśmy zamawiać coś z Chin i oczekiwać na rzeczywiście sporą marżę. Obecnie uległo to zmianie, a marża wynosi w przedziale pięciu do dziesięciu procent, mimo to dobrze jest podjąć wyzwanie. Gdy znajdziemy odpowiedni pomysł to na pewno uda nam się na tym zarobić.

produkty z Chin
Author: Bryan Ochalla
Source: http://www.flickr.com
Faktem jest, że produkcja w Chinach drożeje, to bez wątpienia trend nieodwracalny, jednak jest jednak tak tania, iż można sprowadzić produkty z Chin na małą skalę, aby sprzedać je zyskując na tym. Często właśnie korzystają na tym małe przedsiębiorstwa.

Ciekawi Cię skąd czerpiemy wiadomości na opracowany w tym artykule temat? Namawiamy zatem do kolejnej strony - tam mamy dla Ciebie merytoryczne źródło (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-badania-lekarskie-kierowcow-i-pracownikow-korzystajacych-z-samochodow).

Na przykład zamawiają dwa tysiące sztuk jednego produkty i sprzedają je przez kilka miesięcy za pomocą internetu, dzięki temu mogą dużo zarobić. Do tego, nie każdy produkt odniesie sukces. Jeśli chcielibyśmy, żeby nam się udało powinniśmy sprawdzić rynek i znaleźć niszę.

Do tego typu działalności wystarczy już kapitał około kilkudziesięciu tysięcy złotych. Należy wiedzieć, że całościowy koszt importu to nie jedynie cena produktów, lecz również transport, cła oraz inne dodatkowe kontrole. Jakie to są koszty, ile wynoszą? Dość ciężko odpowiedzieć na tak ogólne pytanie, ponieważ wszystko zależ od zamawianego towaru oraz jego ilości. Od tego jest zależna kwota za cło, cena transportu, jak również inne detale, jak ewentualna rewizja towarów na granicy. Polscy przedsiębiorcy bardzo często mają problem z wyborem odpowiedniego dostawcy, a na serwisach B2B możemy spotkać wielu oszustów. Ich weryfikacja jest trudna. Warto natomiast kształcić się w tym zakresie, bo w sieci można znaleźć porady jak sobie z tym poradzić, a nawet jak działać na własną rękę. Jednakże jest to trudne, a jeżeli w grę wchodzą duże pieniądze, to najlepiej zlecić profesjonalną kontrolę potencjalnego kontrahenta.Tego typu firma przeanalizuje, czy chińska firma, która oferuje swoje usługi, rzeczywiście istnieje, czy ma właściwe licencje, i czy może zrealizować zamówienia pod względem ilości jak również jakości. Przez to nie musimy niepokoić się, że jakaś rzecz pójdzie nie tak, że zamówiony towar nigdy do nas nie dotrze. Szkoda na te próby gotówki oraz czasu, lepiej skorzystać z oferty profesjonalistów.

Tags: firma, usługi, marża, kapitał