Czy moja firma coś zyska w chwili gdy rozpocznę program lojalnościowy dla klientów? Vademecum dla początkujących.


Zalety dla klientów płynące z korzystania z programów lojalnościowych mogą być ciekawe. Najczęściej mają postać zniżek cenowych czy nagród. Kartę do zbierania punktów w programie lojalnościowym można wyrobić przy kasie – kiedy płacimy za zakupy, zarejestrować przez internet na stronie sklepu i wypełniając odpowiedni formularz oraz potwierdzając swoje przystąpienie klikając na link w mailu.

Programy lojalnościowe
karty lojalnościowe
Author: Robert S. Donovan
Source: http://www.flickr.com
dość szybko stały się popularne. A jak to wygląda z drugiej strony?Zasadnicza sprawa to to, czy określona firma faktycznie potrzebuje wprowadzenia programu lojalnościowego i jeżeli tak, to jakie cele chce poprzez jego wprowadzenie osiągnąć? Musimy pamiętać, że żeby na tej płaszczyźnie osiągnąć zadowalające efekty, program musi być tworzony przez cały zespół, na jaki składają się przedstawiciele wszystkich działów przedsiębiorstwa – np. sprzedaży, księgowości, kadr, zamówień, PR i marketingu, który zwykle kieruje pracami zebranego zespołu i to na nim spoczywa całościowa obsługa programów lojalnościowych. Naturalnie, bez wsparcia i bez zaangażowania szefostwa o słuszności wprowadzenia programu lojalnościowego, opracowana kampania może nie powieść się. Na początku dobrze jest zadać sobie pytanie: czy moja firma coś zyska w chwili gdy wprowadzę programy lojalnościowe dla konsumentów? Ile razy musi mój biznes odwiedzić klient rocznie aby zachować to bezpieczne minimum, jakie pozwala uruchomić program lojalnościowy przynoszący wymierne korzyści dla firmy? Warto sprawdzić: programy lojalnościowe.
karta lojalnościowa
Author: Morten Liebach
Source: http://www.flickr.comCzy karty stałego klienta w branży niskomarżowej mają sens? Czy przedsiębiorstwo może sobie pozwolić na ruchy w zakresie programu, trzymając kciuki za zwrot z poczynionych inwestycji. Istotna sprawa to to, iż wartość przygotowanych nagród rzeczowych w żadnym wypadku nie może przerastać zysków generowanych przez konsumenta, dlatego też przed rozpoczęciem prac nad programem trzeba przeprowadzić dokładną analizę finansową w perspektywie nadchodzących kilku lat. Zasady, cele i mechanizmy w różnych branżach również będą odmienne.
Jeżeli tylko obsługa programów lojalnościowych idzie dobrze, a warunki są jasne, klienci są zadowoleni, program lojalnościowy powinien dostarczać benefity obu stronom. Więcej informacji - obsługa programów lojalnościowych.

Tags: inwestycja, biznes, rabat