Czy eleganckie hotele to upragnione lokalizacje pracy?


Turystyka i hotelarstwo to wiąż nieustannie popularna się branża. Na rozwój turystyki na świecie składa się wiele elementów. Przede wszystkim bogacenie się społeczeństwa i coraz bardziej mobilny styl życia. Każdy, kto dysponuje określonymi funduszami chętnie wyjdą je na wakacje, najchętniej za granicę. Prawdą jest, że kryzys wyraźnie dotknął tę branżę, jednak od kilku miesięcy widać wyraźnie poprawę sytuacji.


Aby zrobić szybką karierę w hotelarstwie powinno się ciągle dokształcać ,a także nadążać za obecnymi trendami w branży. Po pierwsze jeśli chcemy pracować w hotelu, musimy uczyć się języków obcych. Podstawowy język do opanowania to naturalnie angielski, jednakże równie pożądany jest niemiecki. Oprócz tego istotne są umiejętności menadżerskie. Aczkolwiek także tutaj powinno się przejść przez wszystkie szczeble kariery i dokładnie poznać, jak działa hotel.

Niestety nawet renomowane studia hotelarstwo nie zastąpią praktyki, dlatego trzeba zapoznać z bogatą ofertą szkół jak , zanim zdecydujemy, do której chcielibyśmy uczęszczać. W tym wypadku bardzo wiele zależy od poziomu nauczycieli, którzy muszą do przekazywania
Małżeństwo siedzące na sofie
Author: Roman Boed
Source: http://www.flickr.com
głównie wiedzy praktycznej. Niestety często zdarza się, że poziom nauczania w szkołach hotelarskich jest niski. Wówczas studenci, którzy odbywają praktyki są zmuszeni zderzyć się z rzeczywistością i szybko odkrywają, że brak im podstawowej wiedzy o tym, jak wypełnić formularz na recepcji bądź też jak rozliczyć imprezę firmową. Nierzadko nauczyciele nie umieją obsługiwać aktualnych programów, a także nie znają stosowanych procedur, których wymaga nowoczesne hotelarstwo. Obecny wizerunek szkół hotelarskich nie jest pozytywny, stąd też zanim wybierzemy się na jedną z nich, warto zawczasu zebrać możliwie jak najwięcej danych o danej placówce edukacyjnej. Jeśli chcemy wybrać studia turystyczne, również powinno się zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Popularny kierunek turystyka i rekreacja musi rzetelnie przygotowywać swoich studentów do pracy w dużych hotelach, jak również w usługach turystycznych, na przykład ośrodkach SPA, kompleksowych centrach biznesowych czy biurach podróży. Podczas praktyk studenci zdobywają ważne doświadczenie w ośrodkach w kraju i za granicą. Poza tym poznają zasady funkcjonowania współczesnych przedsiębiorstw turystycznych, zdobywają wiedzę w zakresie geografii, a także marketingu.