Co to jest i jak działa klimatyzacja? Jakie są najbardziej poważne problemy z jej funkcjonowaniem? Co warto wiedzieć?


Jednym z najbardziej istotnych wynalazków ludzkości była lodówka sprężarkowa. Umożliwiła ona na bezproblemowe przechowywanie żywności a także leków i to przez długi okres. W pewien dzień ktoś mądry jednakże wpadł na pomysł, by takie coś zainstalować w samochodzie, żeby pasażerom lepiej się podróżowało jak jest upalnie. Od tamtej chwili ciężko sobie wyobrazić podróżowanie bez klimatyzacji.

Tak właśnie powstała klimatyzacja - (szukasz rekuperatora? Zobacz tutaj), jaka obecnie uważana jest za jeden z najbardziej istotnych elementów, który troszczy się o nasze bezpieczeństwo. Właśnie tak, mowa o bezpieczeństwie, gdyż nikogo pewnie nie trzeba przekonywać, jak problematycznie utrzymać koncentrację w temperaturze ponad pięćdziesięciu stopni Celsjusza. Co więcej, klimatyzacja wysusza powietrze, a to zapobiega parowaniu szyb w aucie. Jak tak naprawdę działa klimatyzacja (polecane kompresory do klimatyzacji) - . Identycznie jak lodówka. Prezentuje się to tak, że w komorze silnika znajduje się sprężarka, dzięki jakiej gaz może zamienić się w ciecz.
nowy rodzaj wentylatorów SPAL
Author: http://www.inter-instal.com/
Source: http://www.inter-instal.com/


Wędruje ona do chłodnicy, a z tamtego miejsca przedostaje się do parownika. W parowniku ulega rozprężeniu i ze stanu ciekłego zmienia się w gazowy. Towarzyszy temu zjawisku naturalnie spadek temperatury. Występuje niestety kilka kłopotów z eksploatacją klimatyzacji. Bardzo ważne to kłopoty mechaniczne, rodzaju zdrowotne. Co rzeczywiście może się popsuć w układzie klimatyzacji? Najczęściej pojawia się brak szczelności układu klimatyzacji, a jest to spowodowane korozją chłodnicy, parownika czy samej sprężarki.Może to również wynikać z uszkodzeń mechanicznych. Nieszczelność będzie prowadziła do opróżnienia układu ze środka roboczego, natomiast przy okazji ze środka smarnego. Układ jest faktycznie zabezpieczony przed pracą na sucho, jednakże na początku spadku ciśnienia może dojść do uszkodzenia sprężarki.

W takiej sytuacji w perspektywie mamy niestety poważne wydatki. Żeby sprawdzić, w jakim miejscu układ nie jest szczelny należy napełnić go czynnikiem plus barwnik UV. Jest on rozpuszczony w oleju do smarowania sprężarki, barwnik zaś widoczny jest w miejscach wycieku i widoczny jest bardzo dobrze w świetle UV. Stąd więc, aby nasza klimatyzacja miała się najlepiej powinniśmy wybierać jak najlepsze produkty, dobrym przykładem są wentylatory Spal (przejdź do: ). Niezawodne i sprawdzone już w wielu sytuacjach.

Tags: temperatura, samochód, Auto, klimatyzacja