Co to jest fotowoltaika a także jakie może być jej wykorzystanie


Pojęcie fotowoltaiki brzmi dla większości osób dosyć zagadkowo. Kojarzy nam się z pojęciami powiązanymi z ekologią czy panelami słonecznymi i to rzeczywiście z nimi dość powszechnie jest mylona.


Niezbyt słusznie, gdyż stosowana jest do innych celów, a możliwości jej wykorzystania są dosyć spore.


Jak to funkcjonuje


Fotowoltaika stanowi system produkcji prądu, który może być spożytkowany w domu albo w mieście. W Polsce wiele miast stosuje technologię, jaką jest fotowoltaika Szczecin (zielona-firma.biz/fotowoltaika-szczecin/) jest jednym z przykładów. Wyjaśnienie sposobu działania fotoogniwa nie jest najprostsze. W pierwszej kolejności, należy wiedzieć, iż takie fotoogniwo złożone jest z 2 typów półprzewodników, które ułożone są w odpowiedni sposób na specyficznych płytkach. Płytki te ułożone są obok siebie i mają ładunki przeciwne. Gdy promienie słoneczne padają na nie, ładunki przeskakują pomiędzy płytkami i w taki sposób dochodzi do wyprodukowania energii elektrycznej.


Gdzie może być stosowana fotowoltaika


tłumacz
Author: Marcel Oosterwijk
Source: http://www.flickr.com


Izolacja podłogi


tablica ledowa
Author: brett jordan
Source: http://www.flickr.com


Taka technologia ma zastosowanie przy wytwarzaniu prądu w miejscach, w których poprowadzenie sieci jest nie do końca możliwe lub zwyczajnie nieopłacalne. W niektórych sytuacjach największe uzasadnienie znajduje właśnie fotowoltaika (sprawdź oferta na fotowoltaikę) Szczecin oraz inne miasta w Polsce stosują tę technologię przy sygnalizacji świetlnej lub też w systemach awaryjnego zasilania. Najczęściej takie panele spotykane są także na parkometrach, tablicach z ogłoszeniami a także w aparatach telefonicznych na drogach szybkiego ruchu.


Na zastosowanie tego typu technologii ma możliwość zdecydować się również każdy z nas, by produkować prąd na domowe potrzeby. Taki system działa wtedy jako niezależna elektrownia http://instalacjefotowoltaiczne.com/domowa-elektrownia-sloneczna-fotowoltaiczna/ przydomowa.

Tags: telefon, prąd, części, system, możliwości