Co prezentują obecnie drony, wykaz najpopularniejszych ich typów jakie są dostępne w sklepach.


Drony od kilku lat wtargnęły przebojem do naszego życia. Wcześniej tego typu urządzenia były wykorzystywane głównie przez wojsko, a jak to z technologiami wojskowymi bywało, ich koszty do najniższych nie należały. Tymczasem od paru lat bez problemów można kupić w sklepach latające urządzenia, które mogą kosztować od kilkudziesięciu złotych do ponad kilkudziesięciu tysięcy.

Pierwsze wymienione drony
dron
Author: Dave Lauretti
Source: http://www.flickr.com
to po prostu zabawki, chociaż i nimi da się całkiem przyjemnie latać. Z kolei drony dji mavic 2 pro - sklep najdroższe to bardzo profesjonalne maszyny, które potrafią niekiedy podnieść parę kilogramów i mogące latać przez długi okres czasu. Za cenę w okolicach tysiąca złotych nabyć już można całkiem przyzwoitego drona, jaki może służyć nie tylko w formie zabawki, ale również sprawdzi się na przykład przy robieniu zdjęć czy filmowaniu. Drony - akcesoria gopro 4 - za cenę powyżej trzech tysięcy pozwolą już na to, aby nie tylko podnieść kamerę lub aparat, lecz również sterować nimi całkowicie niezależnie od samego urządzenia latającego. Takie możliwości bardzo się przydają, jeśli przykładowo będzie się chciało kręcić coś z lotu ptaka.Dokładnie w takim zakresie cenowym znajduje się niezwykle zaawansowany DJI Dron Phantom 3 Advanced. Wyposażony on jest w cztery silniki, zatem zaliczany jest do grupy quadocopterów. Jego waga wynosi ponad kilogram, dzięki czemu może bez problemów unieść zaawansowany nawet aparat czy kamerę
dron z kamerą
Author: Peter Linehan
Source: http://www.flickr.com
.Drony z tej grupy posiadają dość zaawansowane możliwości sterowania, dzięki lokalizatorowi GPS pozwalają na bardzo precyzyjne ustalenie położenia drona, a co za tym idzie gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa i sterowania samym lotem. Jeszcze wyższą półkę cenową, ale też znacznie większe możliwości posiada 3DR Dron Solo. Cena jego na dzień dzisiejszy oscyluje w okolicach 7 tysięcy złotych, dedykowany jest on przede wszystkim do filmowania. Urządzenie to posiada w pełni programowalny gimbal, z jednoczesnym bardzo intuicyjnym, prostym sterowaniem. Przeznaczone jest dla klientów, jacy chcą się skupić na tym, żeby wykonać ujęcie w najlepszej jakości, a nie na kierowaniu samym dronem.

Tags: urządzenie, GPS, aparat