Co prawdopodobie może połączyć mieszkanie, deski aktorskie, sale koncertową i dyskotekę? Wszystkie te strefy potrzebują profesjonalnego i najlepszej jakości oświetlenia


Jeżeli rozmyślamy o wielkich wydarzeniach muzycznych czy kulturalnych, czasami tylko dostrzegamy oświetlenie imprez. A to wielki lapsus. Bez tego nie byłoby żadnych dyskotek ani wystąpień cenionych zespołów na stadionach.


Oświetlenie imprez przez poprzednie kilka lat przeszło totalną rewolucję. Nowoczesność i technika wkradły się w tę dziedzinę. Dziś w większości przypadków realizatorzy używają lampy spot i reflektory LED. Lampy spot to lampy punktowe stosowane do wyeksponowania jakiś ważnych segmentów, rzeczy lub ludzi. Często używane są na ekspozycjach lub przy oświetleniu estrady. Niektóre posiadają rączki i można wtedy decydować co mają oświetlać. Jedynym ich minusem jest dosyć niewielkie nasilenie światła. Może to powodować potrzebę zamontowania ekstra oświetlenia, aby w stu procentach otrzymać wymarzony efekt.


Łódź
Author: Martin @pokipsie Rechsteiner
Source: http://www.flickr.com


Reflektor LED jest bardzo znany. Źródłem ich światła są diody. Reflektor LED nie nagrzewa się tak jak starażarówka, co jawi się jego ogromną wartością. Jest energooszczędny, a także niesłychanie żywotny. Te dwa ostatnie zagadnienia mogą być ogromną i przychylną przeciwwagą do jedynego mankamentu tych reflektorów, czyli ich ceny.
Jeśli jednakże popatrzymy na to, przez jaki okres będzie nam służyć zużywając niewiele prądu, koszt przestaje być wadą, gdyż rozmywa się w podliczeniu ogólnego wydawania pieniędzy. Reflektor LED produkuje światło ciepłe i chłodne, a to także należy brać pod uwagę kupując optymalny sprzęt.

Tags: dysk, technologia, rzeczy, sprzęt, cena