Co nowego widzimy na rynku telefonów typu smartfon


Gdybyśmy mieli usadowić koło siebie smratfony, które wyszły jako pierwsze, a także te, które są w chwili obecnej najnowsze, to znaleźlibyśmy już po chwili kilka różnić pomiędzy tymi modelami. Najbardziej rzucająca się w oczy różnica to niewątpliwie wygląd zewnętrzny.

W chwili obecnej smartfony zdecydowanie się powiększyły, jednak jednocześnie ich waga spadała, przez to, że bardzo duża część typów została wyprodukowana jako ultracienkie urządzenia mobilne - Po drugie, naszą koncentrację niewątpliwie przykuje wyświetlacz. To, że wyświetlacz jest coraz większy, przy każdej wyprodukowaniu nowego urządzenia, rzeczywiście przestało nas stosunkowo dziwić.

porównanie galaxy s4 i s5
Author: pestoverde
Source: http://www.flickr.com
Mimo wszystko jakość wyświetlanego widoku, stała się naprawdę zachwycająca. Pierwsze smartfony były idealnym elektronicznym gadżetem, niestety posiadacze tych telefonów narzekali na to, że smartfony nie są za bardzo wydajne i przy nieustannym użyciu, padały nawet po niecałym dniu. W tym roku jest szansa zakupienia współczesnych smartfonów, jakie cechują się niezwykle wydajną baterią. W ten sposób to rozwiązanie w wielu sytuacjach przestało wystarczać wyłącznie do rozmów i wysyłania wiadomości tekstowych. Weźmy pod uwagę innowacyjne opcje fotografowania. Przechodząc do historii najwcześniejszych komórek, uświadomimy sobie, iż taka możliwość w ogóle nie była wtedy brana pod uwagę. Dzisiaj nie tylko uzyskujemy świetną jakość ujęć, ale również nagrywanych serii kadrów.

nowy iPhone4
Author: Riccardo Fissore
Source: http://www.flickr.com
Wbudowane innowacyjne programy pozwalają na otrzymywanie wielu tematycznych zdjęć, automatycznych obróbek, a także poprawę chociażby brzydkich cieni. Nagrane serie kadrów i wykonane fotografie przy użyciu tego telefonu często nie różnią się jakością od średniej klasy aparatów cyfrowych, a wszystko znajduje się w jednym niewielkim gadżecie.

Nowoczesne smartfony to nie tylko lepsza prezencja i jakość wykonywanych fotografii, to również szybsze połączenie z Internetem. Bardzo dużo osób korzysta ze smartfonów jako urządzeń, przez które mogą łączyć się z Internetem. To są oczywiście tylko nieliczne rzeczy, które są poprawione, poza nimi jest również wiele interesujących aplikacji - kliknij tu.

Tags: ekran, telefony, smartfony