Co by powiedział człowiek z przeszłości, jakby zjawił się w naszych czasach? Jakże byłoby jego niedowierzanie?


Jak odnaleźć się we współczesnym świecie? To pytanie zadane w różnym czasie będzie skutkowało różnorodnymi odpowiedziami. Nie zawsze właściwie było tak, jak obecnie, nie zawsze byliśmy zmuszeni poradzić sobie z tak wielką ciągle nowych wiadomości. Jednocześnie więc funkcjonujemy w czasie, gdy mamy dostęp do praktycznie każdej informacji, niby to dobrze, ale jak się w tym zamieszaniu odnaleźć. Jako ludzie współcześni przyzwyczajamy się do tego obrotu spraw, właściwie to nie mamy wyjścia, ponieważ musimy jakość żyć. Co by jednakże było, gdyby pojawił się w naszych czasach człowiek z przeszłości?
hodowla
Author: Tobias Mandt
Source: http://www.flickr.com
Wiadomo, wszystko zależy, jaki byłby to okres, pomimo to dość łatwo stwierdzić, że nawet nie za bardzo odległa przeszłość jest znaczną przeszkodą. Dawniej tak nie było, przynajmniej jeśli mamy na myśli okres przed rewolucją przemysłową. Mawia się o tych czasach, że człowiek przychodził i odchodził w tej samej rzeczywistości. Za jego żywota nie następowały żadne zjawiskowe wydarzenia. Tak naprawdę były wojny, rewolucje, ale nie niszczyły one podwalin życia, jak to teraz się odbywa.

Aktualnie chociażby ci co przyszli na świat w latach osiemdziesiątych, którzy dojrzewali w końcowych larach komuny, a młodość ich przypadła na cyfrową epokę są na rozdrożu. Pojawili się na świecie w zupełnie innych czasach, niż obecnie, jednak wszystko pędzi dość błyskawicznie, więc za kolejne 10 lat będzie znowu inaczej. A co dopiero, kiedy przyjdzie kres ich życia, jak będzie wyglądał ich żywot. Jak w takim razie odnaleźć się w dzisiejszym świecie? Przede wszystkim konieczna jest biegłość w zakresie korzystania z internetu. Kto sobie obecnie wyobraża życie bez tego typu zdolności? Pewnie starsi ludzie nie potrzebują sieci do życia, ale bardzo dużo przez to tracą.hodowla
Author: mohicankid
Source: http://www.flickr.com
Przez internet jesteśmy w stanie robić coraz większą ilość rzeczy, a ten co ma dostęp do internetu jest w stanie również wyszukiwać cenne informacje, czy to coś znanego i powszechnego, jak koncert znanego zespołu czy może niezbyt znane informacje, gdy szukamy na przykład czegoś (wpisujemy różne słowa, jak koryta, koryto, specjalna farba, czy pytania), to nam niezwykle pomaga w życiu. Od sieci zależy więc coraz więcej. Tak więc jak poznacie człowieka z przeszłości nauczcie go korzystać z sieci, wtedy sobie poradzi z innymi rzeczami.

Tags: słowa, wydarzenia, pytanie, frazy, Treści