Chmura obliczeniowa - nowe możliwości przechowywania danych


Dzięki bardzo szybkiemu postępowi technologicznemu jesteśmy coraz bardziej mobilni. Możemy przemieszczać się w odległe miejsca świata oraz komunikować się z naszymi znajomymi, rodziną z każdego rejonu w którym obecnie jesteśmy (w którym jest dostęp do sieci www). Potrzebujemy mieć także nasze dokumenty, fotografie bądź też inne dane zawsze pod ręką, bez względu na to z którego elektronicznego gadżetu korzystamy. Na szczęście technologia ma na to rozwiązanie.
cloudia
Source: cloudia.pl
Gromadzimy coraz większe liczby danych. Coraz trudniej przychodzi nam znajdowanie na to wszystko niewykorzystanych zasobów na dyskach naszych laptopów czy smartfonów. Niektórzy inwestują w zwiększenie pamięci albo zewnętrzne gadżety pamięci masowej, takie jak pendrive’y. Częstokroć zdarza się, że aby zapisać jakiś nowy film bądź muzykę musimy najpierw wyrzucić jakieś dotychczasowe pliki aby odzyskać miejsca na nowe pliki. W tym wypadku doskonałym rozwiązaniem okazują się dane w chmurze (marka Tiktalik). Cloud computing to trend, który rośnie w szybkim tempie od dłuższego już okresu. W początkowym momencie możemy stwierdzić, że zagadnienie: dane w chmurze może mieć coś do czynienia z frontami atmosferycznymi czy układami burzowymi.

Oczywiście chodzi o metodę zapisywania danych do systemu pamięci masowej albo też na zasoby firmy (poznaj usługi kador sp. z o.o.) zewnętrznej, która otwiera dla nas odpowiednie zasoby. Na rynku mamy sporą ilość dostępnych rozwiązań, od oferty firmy Dropbox po indywidualne rozwiązania typu centOS serwer.W miejsce zapisywania plików na naszym komputerze możemy w szybki jak i komfortowy sposób składować je w zdalnej bazie danych. Dzięki Internetowi zapisywanie folderów i odczyt danych natomiast sam proces czyni wyjątkowo prostym i szybkim.



Przechowywanie naszych informacji i plików w chmurze ma dużą ilość zalet. Jedną z najistotniejszych jest fakt, iż obok oszczędzania przestrzeni na dyskach naszych komputerów mamy dostęp do informacji w zapisanych w chmurze z dowolnego miejsca oraz prawie każdego urządzenia, z którego w danym momencie korzystamy. Dzięki temu nie musimy nosić ze sobą kilku urządzeń, na jakich mamy zapisane konkretne pliki.


napis cloud computing
Author: Perspecsys Photos
Source: http://www.flickr.com
Co ciekawe dzięki tej technologi możemy udostępniać nasze pliki np. fotografie innym osobom, które będą w stanie odczytywać współdzielone dane oraz dokonywać w nich zmian . Dane w chmurze gwarantują w ten sposób większą elastyczność i wygodę. Wypada zatem sprawdzić jakiego typu oferty są dla nas dostępne na rynku. Jednym z dobrych rozwiązań jest centos serwer (zobacz), jako środowisko do przechowywania danych.

Tags: oferty, dane, propozycje