Autoklaw jako urządzenie do odkażania


Autoklaw to urządzenie do sterylizacji. Autoklaw rewelacyjnie nadaje się do luksusowych salonów piękności, a także gabinetów kosmetycznych, gabinetów medycznych, czy też różnego typu ośrodków SPA. Są to sprzęty proste w obsłudze, skuteczne w działaniu i całkiem prędkim cyklu sterylizacji.

Autoklaw
Author: Mackenzie Cowell
Source: http://www.flickr.com
W zależności od stosowanych instrumentów i materiałów, trzeba użytkować autoklaw dobranej klasy, który umożliwi wydajną sterylizację wsadu.

Osiągalne są również autoklawy zapewniające skuteczną sterylizację dla materiałów ustalonego rodzaju. Autoklaw dzieli się na klasę B, S i N. Kategoria S jest kategorią pośrednią między pozostałymi. Urządzenia klasy S winny być dokładnie poddane stosownym testom. Są one bardziej charakterystyczne i posiadają wskazania, którego rodzaju narzędzia mogą być sterylizowane w takim urządzeniu.

Autoklaw tej klasy świetnie sprawdzi się w gabinetach dentystycznych, ginekologicznych, chirurgicznych, również wielu pozostałych. Aktualnie do sterylizacji narzędzi zazwyczaj wykorzystuje się sterylizatory parowe. Autoklaw przeznaczony do sterylizacji pełnego spectrum materiałów jest sprzętem wartościowym i w pełni przydatnym jedynie w szpitalach i gabinetach wysoko specjalizowanych. Umożliwia sterylizację wszelkiego gatunku materiału, razem z wgłębionymi, również długimi cienkimi rurkami. Sprawdź więcej na:


Autoklaw jest urządzeniem o całkiem sporych gabarytach, toteż do postawienia wymaga solidnego blatu. W sytuacji wbudowania w umeblowanie, potrzebuje zapewnienia swobodnej przestrzeni wokół obudowy w celu należytej wymiany powietrza.

Czy zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to idź dalej koncentratory tlenu i przeglądnij tam następne frapujące posty. Nie czekaj!

Przyrząd posiada zbiornik wody czystej i zużytej. Objętość zasobników, oraz ilość spożywanej wody jest zależna od typu autoklawu. Do sterylizacji trzeba użytkować jedynie wodę demineralizowaną, względnie z destylarki

Wszelki autoklaw ma mały panel sterowania z klawiaturą, również wyświetlacz czasu, temperatury i ciśnienia w czasie cyklu. Istnieje możność doboru jednego z paru oprogramowań sterylizacji o określonych parametrach temperatury, ciśnienia i czasu sterylizacji. Istnieje także możność zainstalowania drukarki, bądź pamięci zewnętrznej, która gwarantuje powielanie danych o procesie. Sprawdź stronę

Tags: materiał, temperatura, SPA, powietrze, stomatologicznych