Analiza wymagań dla nowomodnych rozwiązań technologii informacyjnej


Prince2 to znana oraz polecana metoda nadzorowania projektami, jaka jest oparta na produktach. Dziś prince2 jest stosowana praktycznie wszędzie, bowiem metodę tą wolno zastosować w wielu projektach rozlicznego rodzaju o odmiennej wielkości. Nazwa Prince2 dokładnie oznacza Projekty Sterowalne W Środowisku i jest skrótem od angielskiego wyrażenia Projects In Controlled Environments.


zarządzani projektem
Author: U.S. Army Corps of Engineers
Source: http://www.flickr.com
Metoda ta jest tak wydajna, bowiem cechuje ją procesowe podejście do nadzorowania projektami. Prince2 w ogromnie dokładny i sprecyzowany sposób formułuje aż siedem procesów najważniejszego rzędu, a te z kolei rozdzielają się na poszczególne podprocesy, takie jak strategiczne rozporządzanie projektem, kierowanie etapem, rozpoczynanie projektu i wiele innych.

Oczywiście każde te procesy i podprocesy są pieczołowicie i pilnie wyjaśnione, toteż jeśli jesteś szerzej zainteresowany tym tematem to serdecznie zachęcamy do odrębnego zgłębienia tejże sprawy. Z pewnością informacje, które odnajdziesz na temat metody prince2 okażą się dla Ciebie nie tylko ciekawe, ale również nadzwyczaj praktyczne i pożyteczne.


Prince2 to także metoda charakteryzowana jako analiza wymagań,
zarządzanie projektem
Author: Nguyen Hung Vu
Source: http://www.flickr.com
bowiem proponuje ona najlepsze praktyki w zarządzaniu projektami informatycznymi, aczkolwiek teraz jest ona dodatkowo stosowana w innych obszarach, a wszystko to dzięki jej dużej skuteczności - Jako ciekawostkę powinno się dodać, iż metoda ta ma swój początek w latach siedemdziesiątych, kiedy przez prywatną firmę Simpact System Limited została opracowana metoda PROMPT.

Metodę tą urozmaicono po pewnym czasie o sprawę zarządzania jakością i właśnie tak urodził się Prince. W roku 1996 po raz pierwszy została opublikowana nowsza metoda, to znaczy omawiana przez nas metoda (www.disc-polska.pl/disc) prince2. Nie da się ukryć, że bardzo prędko zaczęła zyskiwać sobie dużą renomę, szczególnie w Wielkiej Brytanii, aczkolwiek dziś jest ona rzecz jasna znana już praktycznie na całym świecie. W 2009 roku wydano także nową wersję prince2.

Tags: projekt, Zarządzanie, proces, metoda