Agent ubezpieczeniowy - płace, opinie i uwagi


Ażeby móc być agentem ubezpieczeniowym, tak naprawdę nie są potrzebne żadne studia. Wypływa to z faktu, że nie ma konkretnych studiów dla osób, jakie fantazjują o takim fachu.

Aby móc wyprzedawać ubezpieczenia starczy przejść gładko rozmowę kwalifikacyjną w dowolnej z agencji ubezpieczeniowych. Ważnym jest to, by mieć odbytą bodaj szkołę średnią lub nawet studia – tego zazwyczaj wymagają pracodawcy poszukujący agentów dla swojej firmy. Ażeby móc pracować w tym fachu, trzeba przejść szkolenia na agenta ubezpieczeniowego oferowane przez firmę ubezpieczeniową. Kształcą one z technik sprzedaży rzeczowych produktów oraz postępowania z delikwentem. Aspirant na agenta powinien prezentować się schludnie, szykownie, wzbudzać ufność swoją postawą, a także mówić oraz prezentować się w największym stopniu profesjonalnie. To klucz do sukcesu agentów ubezpieczeniowych.


szkolenia na agenta ubezpieczeniowego
Author: Alejandro Erickson
Source: http://www.flickr.com
Zajęcie agenta ubezpieczeniowego polega ogólnie powiedziawszy na sprzedaży pakietów ubezpieczeń wybranej firmy zainteresowanym osobom. Zazwyczaj jadą oni na umówione wcześniej telefonicznie spotkania do domu klienta i tam prezentują mu swą propozycję w jak najbardziej pomyślnym świetle - warto zweryfikować fmg.pl. Agenci są upoważnieni przez firmę ubezpieczeniową do zawierania umów ze swymi klientami, jednak nie pobierają oni od nich żadnych pieniędzy. W chwili parafowania przez klienta umowy, agent przestaje się z nim kontaktować, a resztę obowiązków przejmuje jednostka ubezpieczeniowa - fmg.pl/.


Przeważnie jako agenci pracują osoby młode, dyspozycyjne, częstokroć z własnym autem. Zdarza się, iż jest to ich pierwsza bądź jedna z pierwszych praca. Dzięki temu zyskują oni wprawę w pracy z petentami. Wymagana jest też niekaralność, a częstokroć także założenie jednoosobowej działalności gospodarczej .


Przedstawiciel zarabia przeważnie prowizyjnie, czyli odbiera pewien odsetek od sumy ubezpieczenia, jaką co miesiąc wpłaca jego klient. Aby znaleźć taką pracę wpisz w wyszukiwarce praca ubezpieczenia.

Tags: firmy, ubezpieczenia, firma, kontakt